Atletika

Zpět na přehled kroužků

Kurz atletiky pro děti od 6 do 16 let
Pod vedením atletky a kondiční trenérky LUCIE MEDKOVÉ

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE

OD 6.9.2023 STARTUJEME VENKOVNÍ ATLETICKOU SEZÓNU
OD 1.11.2023 STAR­TUJEME VNITŘNÍ HALOVOU ZIMNÍ PŘÍPRAVU
OD poloviny března 2024 STARTUJEME VENKOVNÍ ATLETICKOU SEZÓNU

Termíny lekcí

ATLETIKA JUNIOR ATLETIKA 9 – 16 LET
Středa Středa
15:30 – 16:30 16:30 – 17:30
8 lekcí na ovále RAK 8 lekcí na ovále RAK
15:00 – 16:00 17:00 – 18:00
12 lekcí v tělocvičně ZŠ Rakovského 13 lekcí v tělocvičně ZŠ Meteorologická

Náplň kurzu

Snažíme se všestranně rozvíjet základní pohybové dovednosti s přihlédnutím k vývoji organismu. Trénink by měl být pestrý, pro děti zábavný, přiměřený věku. Během tréninku atletiky junior dochází u atletů k osvojení si velkého množství pohybových dovedností, získání základních vědomostí o atletice a o principu fair play obecně. Během atletického tréninku starších dětí už nedochází pouze k osvojení velkého množství pohybových dovedností, ale věnujeme se také rozvoji dovedností atletických. Např. nacvičujeme techniku hodu míčkem, odraz při skoku do dálky apod. V tréninku je stále využíván herní princip, ale zařazujeme více atletických cvičení.

Atletika Junior 5 – 9 let

V kurzu Junior Atletika cílíme na mladší děti a snažíme se o rozvoj jejich základních pohybových dovedností (běh, skok, hod). Rozvoj speciální atletické gramotnosti, atletická lokomoce, rychlostní schopnosti, obratnostní dovednosti.

 • nové dovednosti a schopnosti budeme rozvíjet hrou, soutěžemi a přesnými cvičeními bez rané specializace odpovídající přirozenému vývoji dětí
 • komplexní rozvoj pohybové gramotnosti jako základu do další sportovní přípravy
 • získání pozitivního přístupu ke sportovním aktivitám
 • přirozená motivace k pravidelnému a zdravému pohybu
 • cíl kurzu je naučit děti atletické dovednosti, které mohou využít v každém sportovním odvětví. Atletická přípravka je ideálním startem do sportovního světa.

Atletika 9 – 16 let

V kurzu Atletika cílíme na děti, které již mají základní pohybové dovednosti v malíku.

 • zvyšování úrovně kondice spolu se základy taktické a psychologické přípravy
 • rozvoj speciálních atletických dovedností v jednotlivých disciplínách (např. hladké běhy, starty, štafety, skoky do dálky a hody míčkem)
 • pokračování ve všestranné tréninkové přípravě – rozvoj rychlostních, vytrvalostních a obratnostních schopností
 • skladba tréninkové jednotky – zahřátí a rozcvičení, rychlostní část, technická část a výkonnostní, protažení a relaxace
 • nejde nám o rekordy, ale o radost z pohybu a upevňování pozitivního vztahu k pohybu

Další informace

K dispozici je veřejná toaleta v areálu se správcem.
Atletika se koná za každého počasí.
V blízkosti stadionu je přírodní park Kamýk na nedaleké výběhy (fartleky).
Naším zázemím je atletický ovál, proto doporučujeme, aby děti přicházely převlečené, jestli nemají tuto možnost, převléknou se na oválu. Atletika je sportem pod širým nebem, proto atlet musí být připraven na všechny změny počasí. Kurz probíhá na podzim, kde je potřeba mít tělo v teple. Mějte proto připravené různé varianty oblečení s dlouhým rukávem, s dlouhými nohavicemi, delšími ponožky pro udržení achilovek v teple, přikrývku hlavy, šátek na krk, rukavice, neprofukové a nepromokavé vrstvy. K náhradnímu teplému a suchému oblečení přibalte igelitovou tašku, do které se schovají věci před případným deštěm. V prostorách školy máme k dispozici toalety, kde si můžeme doplnit vodu do lahví.
Aktivní rodiče vítáme jako motivační prvek pro děti, tudíž můžete využít dráhy a po dobu tréninku běhat v rámci nabírání Vaší kondice.

Ceník kurzu

Cena za 60 min. lekci
200 Kč

Platba:
3.800 | 4.000 Kč

 • splatnost do 25.10.2023

Místo konání kurzu

NA OVÁLE

PŘES ZIMU V TĚLOCVIČNĚ
JUNIOR – tělocvična ZŠ Rakovského na Praze 12

STARŠÍ – tělocvična ZŠ Meteorologická na Praze 12

Slovo pro PŠ Lachmánek

Vážení klienti,
Vaše dotazy a žádosti jsme vyslyšeli a rozšiřujeme kurzy plavání o atletickou přípravku dětí. Vkročíme na suchou zem a z plavců se budou stávat atleti. Máme velké cíle, chceme postupně rozšířit odpolední kurzy na další sportovní disciplíny, aby si každý našel, co ho baví. Jdeme jednoduchou, ale kvalitní cestou s přirozeným pohybem, kterým je, nejen pro nás plavce, běh. Kombinací plavání s během chceme dětem nabídnout oblíbené závody v aquatlonu. Už je na čase, aby se mohly poměřit se svými vrstevníky z jiných sportovních škol či oddílů. Závody a hlavně soupeři jsou motivem k dalšímu tréninku a určováním dalších cílů. V PŠ Lachmánek loni proběhl úspěšně historicky první triatlon. Chceme dát dětem nadhled nad jednotlivými disciplínami. Každý si sám vybere, co mu vyhovuje nebo jestli to spojí v triatlon.
Těším se na společné chvíle v pohybu, Lucie Medková.

ZÁPIS NA PLAVECKÉ KURZY září - LEDEN PRÁVĚ PROBÍHÁ. PRO REGISTRACI KLIKNĚTE ZDE.

Pro registrace klikněte zde.